Sokaklar Parklar Şenlenecek

Başkent sıcaklardan bunalırken Yenimahalle sokakları ve parkları şenlenecek. Yenimahalle Belediyesi’nin organizasyonuyla Sokak Festivali, 17-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Çek Cumruyeti’nin ünlü dans ekibi olan Zaolzi Dans Topluluğu ile beraber Yenimahalle Belediyesi Tubil Halk Dansları Topluluğu’nun sahneye çıkacağı “Sokak Festivali” başlıyor. Festival süresince danslarını sergileyecek olan ünlü Çek dans grubu Zaolzi ile Yenimahalle’nin uluslarası ödül almış ekibi Tubil Halk Dansları Topluluğu muhteşem bir gösteri düzenleyecek.

Ankara’nın bu sıcak yaz günlerinde eğlenceli bir ortam arayan Ankaralılar için Sokak Festivali, 17-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleşecek.

“Vatandaşlarımız evlerine kapanmasınlar”

Tüm vatandaşları festivale davet eden Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Bu güzel yaz günlerinde Yenimahalleliler evlerinde oturmasın istiyoruz. Bu yüzden çeşitli etkinlikler yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Vatandaşlarımız evlerine kapanmasınlar” dedi.

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar

Festivalin gerçekleşeceği alanlar ise şu şekilde;

17 Temmuz 2018, Ragıp Tüzün Parkı

18 Temmuz 2018, Müslüm Gürses Parkı

20 Temmuz 2018, Ragıp Tüzün Parkı

21 Temmuz 2018, Batıkent Meydan AVM

22 Temmuz’da ise Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi Yıldız Kenter Salonu’nda “Sokak Festivali” için Dostluk Galası düzenlenerek.