Sıfır Noktası

Türkiye’ deki rock müziğin genç temsilcilerinden biri olarak yerini almaya başlayan Sıfır Noktası bu akşam Passage Performance sahnesinde Ankaralı müzikseverlerin karşısında olacak. 

Hikayelerini ; farklı rock soundlarıyla anlatmaya çalışan “Sıfır Noktası” grubu, 2015 yılında kuruldu. Aktif halde konser vermeye 2017 yılında başladı. Çoğu üyesi Eskişehir’de yaşayan grup; İstanbul, Ankara gibi büyük şehirlerde de konserler veriyor.

Kuruluşundan bu yana parçaların iskeletini ve temel bakış açısını oluşturan grup, ilk günden beri çizgisini bozmayan sözlerle akıllara geliyor. Sözlerin anlattığı şeyler hayatın içindeki  gerçeklikleri soyutlar, bunları insanlara melodik çerçevede aktarmaya çalışır nitelikte bir izlenimde. İçinde farklı tarzları bir arada barındıran grup, dinleyicilerini heyecanlandıran konserler veriyor.

Grubun, 2018 yılında çıkacak olan “Akıl Oyunları” albümünün tanıtım konserlerine geçtiğimiz aylarda başladığını söyleyebiliriz. Masalvari sözleriyle eski rock tonlarını modern bir biçimde sunmaya çalışan grubun, farklı tarzlardaki çalışmalarını da görebiliyoruz. Aynı zamanda; tanıtımlarını, çizimlerini, tasarımlarını, web ve sosyal medya dizaynını grup üyelerinin üstlendiğini görüyoruz. Geçmişten beri arkadaş olan ve bu ruhu seyircisine aktarabilen “Sıfır Noktası” Türkiye’ deki rock müziğin genç temsilcilerinden biri olarak yerini alıyor.