Çankaya’da Mayıs’ta Kültür-Sanat

Çankaya Belediyesi Kültür Merkezleri, Mayıs ayında yoğun bir program ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor.

AnkaBar

Çankaya Belediyesi, sanatseverlerin karşısına Mayıs ayında yine dolu dolu bir program ile çıkıyor. Başta Çağdaş Sanatlar Merkezi olmak üzere Yılmaz Güney Sahnesi, Zülfü Livaneli Kültür Merkezi konserden, festivale, sergiden konferansa kadar bir ok konuda ev sahipliği yapacak.

Çağdaş Sanatlar Merkezi
Mayıs ayında Çağdaş Sanatlar Merkezi’nde Mohktar Azizi’nin Sos Mediterranee: Sicilya’dan İtalya ve Avrupa’ya Fotoğraf Sergisi, Nejdet Demirtaş’ın Ayna: Sualtı Fotoğraf Sergisi, Çankaya Belediyesi Gündüz Bakımevleri Yıl Sonu Resim ve Seramik Sergisi, 13. Uluslararası İşçi Filmleri Festivali, 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali ve Çankaya Felsefe Söyleşileri yer buluyor.

Yılmaz Güney Sahnesi
Zeliha Berksoy’un yönetip oynadığı “İnsan Neyle Yaşar?” oyunu, Pınar Ayhan’ın Orada Duruverseydi Zaman Müzikali, Hasret Türkü Müzikali, Salı Konserleri, İtalyan Sinema Haftası, Ali Asker Konseri gerçekleşecek.

Zülfü Livaneli Kültür Merkezi
Esin Seyrek’in Söyleyeceklerim Var Ve… adlı kişisel resim sergisi, Aydın Köymen ‘‘Ülkem, Kentim, Semtim’’ Yarışması Ödül Töreni Ve Sergisi Mayıs programı içerisinde

MEB Şura Salonu
Şevval Sam Müzeyyen Müzikali izleyicilerle buluşuyor.

Galeri Çankaya
N’art 2018 Sanatçı Buluşması

Konserler
Haluk Levent Konseri; Birlik Mahallesi Zafer Park, Haluk Levent Konseriyle 5 Mayıs’ta açılıyor.
Şebnem Ferah Konseri; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Müzik Festivali kapsamında Şebnem Ferah Konseri, 19 Mayıs’ta Anıtpark’ta.

Kültür-Sanat Rehberi
Çankaya Belediyesi’nin Mayıs ayı Kültür Sanat Rehberi’nin ayrıntıları için:

http://csm.cankaya.bel.tr/uploads/Mayis_2018.pdf