22.Uluslararası Ankara Caz Festivali Başlıyor…

Bu yıl 22. yaşını kutlayan Uluslararası Ankara Caz Festivali, 8-13 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da caz rüzgarları estirmeye hazırlanıyor. ‘Kadın ve Caz’ teması ile şekillenen festival programı; sergi, söyleşi, atölye çalışmaları ve konserlerin yer aldığı geniş yelpazesiyle tüm sanat severleri rengarenk bir müzik şölenine davet ediyor.

Yenilenen yapısı ile altı gün boyunca, Bilkent Station Festival Alanı, Samms Bistro, BİS by Newcastle kulüp konserleri ve Tepe Prime Avenue açık hava sahnesi dahil olmak üzere birçok farklı mekanda ve gündüz saatlerinden başlayan zengin programıyla müzikseverlerle buluşacak.

Temasından beslenen festival, ağırlıklı olarak kadın ile ilgili projelere yer vererek aynı zamanda bilet gelirlerinin bir bölümü ile de burs fonunu desteklemeyi hedefleyerek toplumsal ve sosyal yanını da ortaya çıkartıyor.

Festival biletlerine biletix.com adresinde sahip olabilir, detaylı bilgi için http://www.ankaracazfestivali.com/tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Program:

Festivalin açılışı 8 Mayıs 2018 tarihinde 2 farklı etkinlik ile gerçekleşmeye hazırlanıyor. Fransız Kültür Merkezi’nin ve Samm’s Bistro’nun katkıları ile ülkemize ilk kez gelecek olan Kamerun ve Fransa’dan geleneksel ritimlerle dolu harika bir ses Charlott Wassy Quintet saat 21:30 da sahne alacak.

8 Mayıs 2018 tarihinde ise  Bilkent Üniversitesi’nin Grafik Tasarım Öğrencilerinin 22. Festival için yapmış oldukları Grafik çalışmaların yer alacağı Bilkent Center Alışveriş Merkezinde yer alacak sergi açılacak. Sergi 13 Mayıs’a dek  ücretsiz izlenebilecek.

9 Mayıs akşamı ise “Bilkent Station Festival Alanı” kurulacak ve  Karsu Plays Atlantic Records “Ahmet Ertegün Anısına” projesi ile ilk kez Ankara’da verecekleri konserle festival ateşi başlayacak. Konser Bilkent Station Festival Alanı’nda saat 20.00’da başlayacak.

Festival bu yıl “Kadın ve Caz” teması ile tasarlandı. Caz Derneği sivil toplum kuruluşu kimliği ile 21 yıldır düzenlediği festivali 22. Yılında tüm kadınlara armağan ederek, umutlara açık bir festival olarak hazırladı.

9-12 Mayıs tarihleri arasında “Bilkent Station Festival Alanı” gün boyunca sergi, atölye çalışması ve söyleşilerin yanı sıra akşamları saat 20:00 konserleri ile birbirinden değerli kadın müzisyenlerimize açık hava sahnesinde yer verecek. Hemen sonrasında BIS by New Castle ve Samm’s Bistro’da ise kulüp performanslarımız festival süresince devam edecek.

13 Mayıs Pazar günü Anneler Günü’nde ise “Tepe Prime Avenue” de Türk Deniz Kuvvetleri Yıldızlar Orkestrası’na Yıldız İbrahimova, Ülkü Aybala Sunat ve Su İdil eşlik edeceği konser ücretsiz olarak izlenebilecek.

Aynı gece ise Polonya Büyükelçiliği’nin katkıları ile Polonya’nın çok genç ve yetenekli bir piyanist Aga Derlak Trio Samm’s Bistro’nun ev sahipliğinde sahne alarak festivalin kapanışını yapacak.